Fri June 22, 2018   |   جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
مهران حاجيان
سرپرست سازمان سرمايه گذاري و مشارکت هاي مردمي
     مناقصه، مزایده، فراخوان
فروش یک باب مغازه در خیابان چیت سازیان بلوار شهيد جهانيان مرکز تجاری قطعات خودروي پردیس
پروژه احداث مجتمع صنعتي عمران (موسوم به پروژه کارخانه سيمان 3500 تني)
طراحي، ساخت، نصب و راه اندازي سازه هاي تبليغاتي
شناسايي سرمايه گذار پروژه کارخانه سيمان شهرداري همدان
فروش یک قطعه زمین
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٣/٠٨/٢٠ تعداد بازدیـد : ١٢٠٨   بازگشت
 
 
 


مصاحبه مدير عامل سازمان با روز نامه هگمتانه


مصاحبه مدير عامل سازمان با روز نامه هگمتانه

 

 

گشايش بخت سرمايه‌گذاري در همدان با مديريت زمان

 مديرعامل سازمان سرمايه‌گذاري شهرداري همدان در گفتگو با  :

هگمتانه- سرويس شهر: ضرورت جلب مشارکت بخش خصوصي و سرمايه‌گذاري در اجراي پروژه‌هاي عمران شهري را مي‌توان از مهمترين مباحثي دانست که همواره به عنوان اصلي‌ترين برنامه شهرداران و شوراها در شهر همدان مطرح بوده و هست.

اين درحالي است که مجهولات معادله سرمايه‌گذاري و مشارکت با بخش خصوصي براي بسياري از کلان شهرهاي کشور سال‌هاست که حل شده و به راهکاري اصلي براي توسعه متوازن شهري و اجراي انواع پروژه‌هاي عمراني، رفاهي، خدماتي و فرهنگي تبديل شده است و چهره و سيماي اين شهر‌ها را با تغييرات اساسي مواجه ساخته و امروز ديگر دوره مديريت شهر‌ها بر اساس اخذ عوارض محلي و درآمدهاي حاصل از صدور پروانه و ساخت و ساز منسوخ شده است و مؤثر‌ترين و بهترين راهکار براي ايجاد تحولات جدي و اساسي در شهر‌ها استفاده بهينه از انواع سرمايه‌هاي خرد و کلان و توسعه سرمايه‌گذاري با غنيمت شمردن فرصت‌هاست که اکنون در بسياري از کلان شهرهاي کشور نظير تهران، اصفهان، تبريز، مشهد و... به خوبي قابل مشاهده است.

اما در شهر همدان که اکنون عنوان کلان شهر را به يدک مي‌کشد هنوز ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري به خوبي مورد استفاده قرار نگرفته و پروژه‌هاي سرمايه‌گذاراي همچنان باقي است كه به گفته سرمايه‌گذاران، مهم‌ترين مشکل در اجراي پروژه‌هاي سرمايه‌گذاري، طولاني شدن زمان اخذ مجوز بيان شده است؛ به طوري که براي صدور مجوز يک پروژه معمولي بيش از يک سال بايد انتظار کشيد، در حالي که اين زمان در ديگر شهرهاي کشور به کمتر از شش ماه مي‌رسد در صورتي كه صدور پروانه با سرعت انجام شود مشکلات فعالان اين بخش کمتر و روند کار راحت‌تر خواهد شد.

مديرعامل سازمان سرمايه‌گذاري شهرداري همدان در اين خصوص در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، با بيان اينكه ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري در تمامي زمينه‌ها در همدان وجود دارد، گفت: لازم است زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري را در اين شهر فراهم كرد.

اكبر رنجبران با بيان اينكه مديريت زمان در جذب سرمايه‌گذار بسيار مهم است، اضافه كرد: در امر سرمايه‌گذاري زمان، حرف اول را مي‌زند و هيچ سرمايه‌گذاري وقت خود را براي مراحل اداري صرف نمي‌كند بر اين اساس بايد زمينه‌هاي لازم قبل از ورود سرمايه‌گذار فراهم شود.

وي گفت: ايجاد زمينه‌ها براي سرمايه‌گذار همانند ميزباني از ميهمانان است كه بايد تمامي تداركات را ديد و شايد براي تداركات، زمان طولاني صرف شود اما زمان براي جذب سرمايه‌گذار بسيار كوتاه است كه بر اين اساس زمان، مهم‌ترين عامل در بازگشت سرمايه و اجراي پروژه سرمايه‌گذاري است.

رنجبران با تأكيد بر اينكه بايد قدر زمان را در جذب سرمايه‌گذار دانست، اظهار كرد: واژه سرمايه‌گذار در تمامي برنامه‌ريزي‌هاي استان بايد لحاظ شو?? و پروژه‌ها و طرح‌ها آماده ارائه به سرمايه‌گذار باشد.

وي ارائه برنامه منظم به منظور معرفي پروژه‌هاي آماده براي سرمايه‌گذاري در شهر همدان را ضروري دانست و اضافه كرد: چنانچه پروژه‌اي كوچكترين يا حتي يك درصد مشكل داشته باشد سرمايه‌گذار از آن استقبال نخواهد كرد؛ زيرا كوچكترين مشكل بر كل پروژه تأثير خواهد گذاشت لذا بايد در تدوين و آماده كردن پروژه‌ها تمامي موارد از جمله مجوزهاي لازم آماده باشد.

مديرعامل سازمان سرمايه‌گذاري شهرداري همدان موفقيت در سرمايه‌گذاري در همدان را منوط به ميزباني خوب از ميهمانان يعني سرمايه‌گذاران برشمرد و گفت: زمان سرمايه‌گذاري‌ها بسيار باارزش است و هدررفت زمان ديگر قابل برگشت و جبران شدني نيست و متأسفانه در سرمايه‌گذاري‌ها زمان به خوبي مديريت نمي‌شود.

وي يادآور شد: با توجه به اينكه مراحل بررسي طرح‌هاي پيشنهادي و پروژه‌ها توسط چند كارشناس انجام مي‌شود كه اين امر زمان‌بر بوده و پرونده دست به دست شده و چه بسا اين امر موجب دلسردي سرمايه‌گذار شود لازم است در اين راستا تا حد امكان بروكراسي‌هاي اداري را خلاصه كرد و موازي‌كاري‌ها را برداشت تا به جاي چند كارشناس يك نفر كه آشنايي و آگاهي كامل بر موارد داشته باشد براي بررسي موارد انتخاب شود.

وي با تأكيد بر اينكه بايد از جزيره‌اي عمل كردن بپرهيزيم، افزود: تصميم‌گيري و جذب سرمايه‌گذار به دلايلي از جمله ناآشنايي با موضوع و صرف زمان طولاني و حساسيت بيش از حد كارشناسان، موجب زمان‌بر بودن طرح مي‌شود.

به گفته رنجبران، ارتباطات و مديريت اقتصادي و زمان حلقه مفقوده در امر سرمايه‌گذاري است كه بايد اين امر را تسهيل كرد و در مديريت، برنامه‌ريزي مناسبي داشت.

وي با تأكيد بر سرمايه‌گذاري‌هاي مشاركتي در همدان اظهار كرد: فرهنگ سرمايه‌گذاري‌هاي مشاركتي در جامعه بايد نهادينه شود و هم‌اكنون شهرداري پروژه‌هايي دارد كه نيازمند مشاركت سرمايه‌گذاران است حتي مي‌توان با اندك مبلغي در اين امر مشاركت داشت.

رنجبران با بيان اينكه امروز نه فقط شورا و شهرداري بلکه مجموعه مديريت ارشد استان هم مصمم به حمايت واقعي از سرمايه‌گذاران هستند، گفت: رشد و توسعه شهري نيازمند مشارکت و ياري و کمک شهروندان و سرمايه‌گذاران است.

از اظهارات مسؤولان و مديران شهري اينگونه به نظر مي‌رسد که شعار حمايت از سرمايه‌گذاران که در سال‌هاي گذشته هيچ‌گاه با اقدام عملي همراه نشد، اکنون به عنوان مهم‌ترين برنامه شهرداري و مديريت ارشد استان مطرح شده است. بايد منتظر ماند و ديد برگزاري نشست‌هاي سرمايه‌گذاري شهر همدان در آينده چه اقدامات، برنامه‌ها و تصميماتي را درپي خواهد داشت و آيا در آينده‌اي نزديك شاهد آغاز اجراي پروژه‌هاي مشارکتي و آغاز روند توسعه و عمران پرشتاب کلانشهر همدان خواهيم بود؟!

با اين تفاسير بايد تلاش و عزم خود را براي حل مشکلات سرمايه‌گذاري در پايتخت تاريخ و تمدن ايران زمين بيشتر كرد و اين نکته را مورد توجه قرار داد و با توجه به گفته مسؤولان ارشد استان و شهر همدان مبني بر اينكه زمينه‌هاي مساعد براي حضور سرمايه‌گذاران در همدان فراهم شده است، مي‌طلبد در اين راستا تلاش‌هاي زيادي در زمينه جذب سرمايه‌گذاران انجام شود و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري را فداي زمان و بروكراسي اداري نكرده و با ارائه راهكارهايي در زمينه‌هاي جذب مشاركت‌هاي مردمي در اجراي پروژه‌هاي تأثيرگذار و اقتصادي نيز همت گماشت.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۵۷,۵۹۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان بورس و اوراق بهادار
سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران
فرصت های سرمایه گذاری ایران
شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت برنامه ریزی و توسعه
شورای اسلامی شهر همدان
معاونت فنی و عمرانی
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
پروژه های سازمان
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان